Tehnično varovanje
Tehnični sistemi za varovanje so posamezna ali funkcionalno povezana sredstva za nadzor gibanja na določenem objektu, območju ali prostoru, samodejno odkrivanje in javljanje nepooblaščene prisotnosti ali požara, prenos alarmnih sporočil, ter sredstva za obdelavo in arhiviranje teh sporočil (protivlomno varovanje, pristopna kontrola, videonadzor, televizija zaprtega kroga in drugo). Mehanske naprave za varovanje so posamezna ali funkcionalno povezana sredstva, ki so varnostno posebej izdelana za preprečevanje ali omejevanje gibanja.

Varovanje s tehničnimi sredstvi
Z vidika varnostne stroke sistem varovanja s tehničnimi sredstvi (t. i. tehnično varovanje) zajema mehansko, elektromehansko in elektronsko zaščito.
Mehanska zaščita
Kovinske in betonske ograje, kovinska vrata, zapahi, zasuni, okenske in talne rešetke, varnostne folije itd.
Elektronska zaščita
videonadzor, nadzor pristopa, protivlomna zaščita, protipožarna zaščita, rentgenska kontrola, varovanje računalniškega omrežja in komunikacij idr.), kar temelji na digitalizaciji, optičnih napeljavah in standardih.
Elektromehanska zaščita
Razni tipi varnostnih zapornic, elektromagnetne ključavnice, kovinske blagajne, sefi itd.
Varovanje s tehničnimi sredstvi je urejeno s številnimi standardi in z zakonodajo, ki ureja graditev objektov in izdelavo projektne dokumentacije.
Sistemi aktivne požarne zaščite
Po konceptu celovitega varovanja sistem aktivne požarne zaščite predstavlja naslednje aspekte
Študija požarne varnosti
in ocena ogroženosti celotnega podjetja
Požarni red
z izvlečkom požarnega reda, izobešenim na vidnih mestih
Odzivnost
Vzdrževanje
Varnostno osebje
Evakuacijski načrt
Gasilci
Lastni ali pogodbeno najeti gasilci (po zakonu o gasilstvu morajo imeti podjetja s povečano požarno ogroženostjo lastno gasilsko enoto)
Protipožarna zaščita
Potrdilo
pooblaščenega preglednika o brezhibnem delovanju sistema aktivne požarne zaščite